Słownik Pojęć

aplikacja grafiki– oklejanie, nanoszenie grafiki na powierzchnie nośnika np. samochód
baner– reklama zrobiona z materiału plandekowego, zaprasowana na krawędziach w które wbijamy stalowe oczka do montażu. Standardowe wymiary banera to 200×100 chodź możemy zrobić każdy.
grafika wektorowa– obraz opisany jest za pomocą figur geometrycznych. Upraszczając sprawę, można powiedziećże grafika wektorowa, to taka którą można powiększać do dowolnych rozmiarów bez utraty jakości.
grafika rastrowa– to wszelkiego rodzaju zdjęcia (obraz składający się z pionowo poziomej siatki kolorowych pikseli)
folia OWV (one way vision)– folia perforowana z przeznaczeniem na szyby. Sttworzona z myślą o autobusach miejskich. Oczywiście stosujemy ją wszędzie gdzie jest taka potrzeba.
backlight– termin stosowany w reklamie zewnętrznej. Określa on tablicę reklamową oświetloną od tyłu, pokrytą przepuszczającym światło materiałem.
frontlight– to wydruki wielkoformatowe do ekspozycji przy oświetleniu centralnym, dziennym, lub do podświetleń frontowych z użyciem halogenów.
druk solwentowy– wydruki maszyną atramentową, w których zwykły atrament zastąpiono tuszami pigmentowymi odpornymi na warunki atmosferyczne.
druk uv– technika druku farbą fotoutwardzalną. Nanoszona ploterowo farba jest utwardzana za pomocą światła UV.
laminat– powłoka zabezpieczająca wydruki przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych ew. lekkich uszkdozeń mechanicznych. Może być nanoszony w postaci płynnej lub stałej.
oklejenie całościowe– zmiana koloru nadwozia za pomocą folii. Powłoka folii jest dokładnie nanoszona na powierzchnię auta tworząc złudzenie nowej powłoki lakierniczej.
siatka mesh– materiał PCV o strukturze siatki. Lekki i bardzo wytrzymały. Umożliwia swobodny przepływ powietrza, dźwięku i światła. Stosowany przeważnie w reklamach narażonych na duże podmuchy wiatru
bitmapa– obraz w grafice rastrowej, w którym zakodowana jest wartość (kolor) każdego piksela